WYCIECZKI SZKOLNE JEDNODNIOWE

*Cena wyjazdu jest ustalana indywidualnie i jest zależna od poszczególnych składowych kosztów: transportu, noclegu (w przypadku wycieczek wielodniowych), obsługi pilota/przewodnika, biletów wstępów, ubezpieczenia

POZNAŃ

Zwiedzanie Starego Miasta

Spacer z przewodnikiem po STARYM MIEŚCIE m.in.: RYNEK, RATUSZ ze słynnymi koziołkami, WAGA MIEJSKA, PRĘGIERZ, DOMKI BUDNICZE. Następnie przejście na OSTRÓW TUMSKI m.in.: MOST BOLESŁAWA CHROBREGO, KOŚCIÓŁNMP, zwiedzanie ARCHIKATEDRY ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA.

Muzeum Rogala Marcińskiego

To żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się w samym sercu Poznania – na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Uczestnicy  usłyszą legendy o powstaniu Rogali, zapoznają się z ich składnikami i recepturą rogali oraz spróbują ich. Będą uczestniczyć też w przygotowaniu Rogali pomagając Rogalowemu Mistrzowi przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Po drodze, na dziedzińcu, zobaczą też galerię starych reklam i ciekawostek dotyczących historii Rogala

Genius Loci

Rezerwat Archeologiczny – to innowacyjne centrum edukacji historycznej, w rezerwacie połączono tradycję z nowoczesną technologią. Zwiedzający wejdą do sali kinowej, w której obejrzą film wykonany w technologii 3D. Następnie ujrzą oryginalne relikty monumentalnych wałów sprzed tysiąca lat. Jeszcze lepszemu zrozumieniu funkcjonowania systemu fortyfikacyjnego pomoże obraz holograficzny i multimedialne kioski.

Podziemia katedry poznańskiej

Jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra, położona na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. W podziemiach Katedry Poznańskiej zobaczyć można fragmenty katedry preromańskiej i romańskiej, a także relikty grobowców pierwszych władców Polski oraz relikt misy chrzcielnej z chrztu Mieszka I z X wieku.

Blubry 6D-Muzeum Poznańskie

Wyjątkowa wystawa interaktywna dla dzieci – magiczny labirynt, w którym można poczuć ducha dawnego Poznania. Blubry – poznańskie legendy w 6D, to miejsce w którym legendarne historie łączą się ze współczesnymi technologiami. Będziecie tu zarówno uczestnikami, jak i twórcami akcji.

Spacer po Parku Cytadeli

Największy park Poznania o powierzchni ok. 100 ha. Spacer tutaj to jednocześnie przechadzka i zwiedzanie. Można zobaczyć czołgi, armaty i fortyfikacje, które broniły dostępu do Poznania.

Park Wodny Termy Maltańskie

Największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości tego typu obiekt w Europie, położony na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, do dyspozycji pływalnia, baseny sportowe i termalny, świat saun.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Cena zawiera: transport autokarem wysokiej klasy, opłaty drogowe, opieka pilota/przewodnika na całej trasie wycieczki, ubezpieczenie, bezpłatny udział opiekunów, bilety wstępów.

Zamów dowolny program wycieczki dla Miasta Poznań.

Zaznacz interesujące Ciebie Miejsca
captcha
Copyright © 2024 Biuro BAN-TUR Turystyka